Oliebollen- the easy way, maak gebruik van een pak oliebollenmix, geef er een eigen twist aan en smullen maar!
Wel de rozijnen 10-15 minuten in lauwwarm water. Giet het vocht af in een zeef.
Schil ondertussen de appel en snijd deze in kleine blokjes. Doe de spekkoek kruiden of het kaneel bij de appels en laat staan.
Doe de oliebollenmix in een beslagkom en voeg de vanillesuiker, water en het bier toe.
Mix het geheel met een mixer met deeghaken tot een glad beslag. Voeg dan de appel en de rozijnen toe. Roer nog een aantal maal met een pollepel stevig door het beslag. Dek de kom af met huishoudfolie. Laat het beslag ongeveer een uur rijzen. Zorg ervoor dat het beslag tochtvrij staat, roer tijdens het rijzen het beslag niet meer door.
Verwarm in een frituurpan de zonnebloemolie tot een temperatuur van 180° C. Zorg dat de olie op 180° C blijft! Gebruik een ijstang om bolletjes beslag te vormen. Voor het beste resultaat niet meer dan 3-4 bolletjes per keer in de olie. Laat de bolletjes beslag in de olie glijden. Bak de oliebollen in 4 minuten mooi goudbruin.
Gebruik een schuimspaan om de oliebollen uit de olie te halen. Laat de oliebollen in een (metalen vergiet) of op keukenpapier uitlekken en afkoelen. Serveer eventueel met poedersuiker. Eet smakelijk!